Yeni Dünya Düzeni İçin Bir Sonraki Aşamaya Geçildi,ID2020,Her Anınız Takip Edilecek


0
1 share

Plan işliyor. Şimdi yeni bir Aşamaya geçildi. Bu aşama onlar için çok önemli. Gerçekleşirse insanlığı daha zor günler bekliyor. Yeni dünya düzeni projesi yoluna emin adımlarla devam ediyor. Neyden mi bahsediyorum. Hadi başlayalım.

Sizlere daha önceki videolarımda yeni dünya düzeni ile ilgili bazı bilgiler vermiştim. Bu düzeni kuracak kişiler senaryonun nasıl işleyeceği konusunda bize bazı ipuçları vermişti. Şimdi ise bu ipuçlarının ne anlama geldiğini açıklamaya başladılar. Önemsiz hatta faydalı gibi gözükse de korkunç bir son bizi bekliyor olabilir. Dünya büyük bir salgın ile karşı karşıya. Ülkeler çaresiz. Ekonomiler batma noktasına doğru gidiyor. İnsanlar evlerinden çıkmaya korkuyor. Üretimin bittiği ve tüketimin arttığı bir dönemdeyiz. Dünyadaki rutin işleyiş sekteye uğradı ve değişim başladı. Değişimin en büyük adımı ise insan üzerinde gerçekleşecek.

Bildiğiniz üzere Bill Gates Microsoft görevinden ayrılarak tamamen hayır işleri ile uğraşacağını belirttikten sonra medyada bazı açıklamalarda bulunmuştu. Ülkelerin savunma için harcadığı parayı sağlık için harcamadığını, ileride gerçekleşecek bir salgın karşısında ülkelerin çaresiz kalacağını belirtmişti. Bu sözleri söyleyen biri boş durmamış olacak ki bu açıklamasından çok önce salgın ile ilgili simülasyon yapmış hatta hangi ülkelere ne kadar bulaşacağına kadar analiz ettirmişti.  Ayrıca Salgının aşısı için bile çalışmalar yapmıştır. Şöyle bir dip bilgi verelim. Ardından devam edelim. Dünyada 2008 yılında aşı çalışma grubu kurulur. Üyeler küresel aşı üreticileri ve onlarla ilişkili kişilerdir. Bu grubun dünyayı aşılama görevi Bill Gates’in vakfı olan Bill and Melinda Gates vakfına verilir. İyilik meleği olarak gözüken bu vakıf Afrika da aşı yaptığı birçok çocuğun ölümüne ya da kısırlaşmasına sebep olmuştur. Oysa ki oradaki insanların aşıya değil temiz bir suya ihtiyacı vardı. Aslında burada aşı denemelerinin tek bir amacı olduğu ortaya çıkıyor. Dünya nüfusunu kontrol altına almak.  Bu vakfın ana amacı da zaten dünya nüfusunu kontrol altına almak. Bill gates’in şu konuşması herşeyi özetliyor gibi.

Hatırlayanlarınız vardır mutlaka. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların kimliklerinin belirlemesinde kullanılmak üzere deri altına yerleştirilecek bir çipten bahsedilmişti. Amerika’nın Applied Digital firmasının ürettiği ve başvurusunu yaptığı bu çip onay almayı bekliyordu. O zamanlar insanlığın özgürlüğüne büyük kısıtlama getirileceği yönünde büyük bir tepki ile karşılanan bu durum sessiz sedasız gündemden düşürüldü. Ama çalışmalar her zaman devam etti. Bu çalışmaları yakından takip eden Bill Gates kendi vakfı ve Microsoft ile beraber fonladığı id2020 birliği adı altında dijital kimlik edinme sistemini başlattı. Peki nedir bu id2020 birliği. Bill Gates için neden bu kadar önemli.

ID2020 birliği emsalsiz olarak nitelendirdiği bir felsefeye ve şeffaf yönetime sahip olduklarını iddia etmekte. Oluşturdukları dijital kimliğin hedefi, teknolojilerin tasarımı, finansmanı ve dizaynı için yeni bir küresel model inşa etmek olarak belirtilmiş. Fakat Kullanıcı yönetimi, özel korumalı ve portatif dijital kimlik konusuna odaklanmamıştır.

Birlik ortakları olan şirketler dijital kimlik kararlarında ittifakın fonları nasıl idare edeceği hangi programı destekleyecekleri ve hangi teknik standartların getirileceği konusunda şeffaf olacaklarını, yönetim sürecinde herhangi bir kurumun veya sektörün baskın olmasını önleyerek etik bir yaklaşım sergileyecekleri taahhütünde bulunmuşlardır.

ID2020 birliği, Bill Gates’in liderlik ettiği bir “dijital kimlik edinme” projesidir. Resmi ID2020 sitesine göre şu anki resmi kimlik tanımlama metotları “antik” olarak tanımlanmakta ve herkese ulaşılamadığı iddia edilmektedir. Bu birliğin bir başka iddiasına göre de günümüzde kullanılan dijital kimlik tanımlama metotlarının kişilerin gerçek kimlik bilgilerine ulaşmada sıkıntı çıkardığını ve kişileri çevrimiçi takip etmede başarı sağlamadığı belirtilmektedir.   

ID2020 birliği sadece uygun resmi çevrimiçi ID (Kimlik)’in nasıl olabileceği konusunda yeni tanımları nitelendirmekte ve ID2020 “doğru” dijital kimliğin nasıl olacağının tarifinin geliştirilmesi için araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca Gates ve ittifak kurulu “doğru” dijital Kimlik teknolojisi kıstaslarına ulaşan şirketlere ve teknolojilere onay verme yetkisine sahiptir.

Evet bu birlik ile ilgili bilgiler bu şekilde. Garip olan şeyse 2017 yılında faaliyete geçen bu birliğin adının id2020 olması. Salgının başladığı zamandaki tesadüfe bak. Bu birliğin ortaklarına bir göz atalım şimdi.

Grubun başlıca ortakları Accenture, Gavi aşı birliği, The Rockefeller vakfı, Microsoft ve ideo.org kuruluşlarıdır. Rockefellerin şu konuşmasına bir dikkat kesilelim…Olayın seyri değişiyor gibi devam edelim.

Peki bu birliğin salgın ve aşı ile olan bağlantısı ne?

ID2020 grubunun amacının ne olduğunu biliyoruz artık. İşte bu grup arkasındaki fikir olan yaptıkları dijital kimlik tanımlaması için kişiye çip (yonga) formunda kimlik tanımlama cihazını implant etmek istemektedir. Bu kimlikle Evsiz insanlara veya gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara holistik destekli Blok zincir (Blockchain) erişimi sağlayacaklardır. Böylece Bill Gates vakfı tarafından insanlar ücretsiz aşılanma imkânına sahip olabilecekleri gibi, bu çipler şifreli, kimlik olmadan normalde alamayacağınız hizmetlere kolayca erişim imkânı sağlamayı amaçlayan blok zincir destekli imkanlara sahip olacaklardır. Bununla birlikte hizmet görevlileri ve araştırmacılar kimlerin aşılarını güncelleyeceğini bu kimlik tanımlama sistemi ile takip edebileceklerdir.

Evet görüldüğü üzere Bill Gates yeni bir dijital kimlik standardı oluşturmaya çalışıyor. Bunun içinde kendi vakfı, Microsoft ve diğer ortakların desteğiyle insanlara bunun bir zorunluluk olduğunun izlenimini vermeye çalışıyorlar. Bill Gates en son açıklamalarında şöyle demişti. Eğer insanlara çip takılmış olsaydı salgın ile ilgili anında veri alabilir ve salgına müdahale edebilirdik. Amerika bu konuda çok geç kaldı. Amerika’da salgının bir anda dalga gibi büyümesini buna bağlayabiliriz aslında. Birileri salgının Amerika içinde yayılmasına müsaade etmiş olsa gerek. Bu yaşanan olaylardan sonra İnsanların aklına şu fikir empoze edilmeye başlanıyor yavaş yavaş. Size çip takılırsa sizin sağlık durumunuzdan haberdar olur ona göre müdahale edebiliriz. Böylece sizde hayatınızı rahat bir şekilde yaşayabilirsiniz. İnsanlar salgınlarla mücadeleye daha fazla dayanamayacak ve çoğu insan kendini çiplemeye başlayacak. Görünürde insanların faydasına olan bir teknolojiymiş gibi gözükse arka planda çipin çok daha üstün yetenekleri olacağı aşikar. Nedir bu yetenekler onlardan da biraz bahsedelim.

Bu çip ile beraber insanlar adım adım takip edilecek.

Enerjisi olmayan çip içinde bulunan küçük bir bobin benzeri yapı ile enerji insandan karşılanacak. Enerji bitince de insan hayatı sonlanacak.

Dijital kimlikte kişilerin bütün bilgileri olacağından hacklenme imkanı olacak ve buda birçok sorunu beraberinde getirecektir. Blockchain sistemi şu an için kırılamaz gözükse de dijital ortamda her zaman bir açık kapı olacağı unutulmamalıdır. Facebook’un nasıl 50 milyon insanın bilgilerini sızdırdığını düşünecek olursak gelecekte bunun olmayacağı garantisini kimse veremez.

 Bu sistemle beraber insanların özel hayatı da ifşa olacağından şantaj unsuru olarak kullanılabilecektir.

Kişilerin ekonomik bilgilerine ulaşılabileceğinden ekonomik özgürlük ortadan kalkacak ve insanlar parasıyla köle durumuna düşecekler.

Bu çipin en önemli özelliği de insan nufüsunu kontrollü olarak azaltmaya yardımcı olacaktır. Dünya kaynaklarının 8 milyar insana yetmediği görüşü şu zamanda bile dile getiriliyor. Bu görüşü dile getirenlerin elbette bununla alakalı planları olacaktır.


                Evet bu kadar önemli bilgileri verdikten sonra Vücudunuza mikroçip yerleştirilmesini kabul eder misiniz?. Bir sonraki video da görüşmek dileğiyle.


Like it? Share with your friends!

0
1 share

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win

0 Comments

Send this to a friend