Çocukların Şeytanlar Kitabı, İnfial Uyandıran Kitap, Şeytan Çağırma , Satanizm


0

Satanizm. Şeytan’a güç atfedip ona tapınmak üzere kurulan inanç sistemi. Son zamanlarda adından çokça söz ettirmeyi başaran tehlikeli bir yapı. Hedef kitlesi olan 14-22 yaş aralığındaki gençler arasında oldukça popüler. Fakat Satanizmi yeni nesillere, farklı yaşam felsefelerine normal bir alternatif olarak önerme çabaları günümüzde çok değişik bir planın uygulanması ile farklı bir boyuta geçti. Bu boyut sanıldığının aksine çok daha dehşete düşürecek cinsten. Üstelik gençleri değil direk çocukları hedef almakta.

Dünyada insanoğlunu yoldan çıkarmak için şeytana hizmet eden birçok insan var. Bu insanlar amaçlarını gerçekleştirmek için birçok yöntem denemektedir. Bu yöntemler çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlansa da şeytaniler bu konuda yılmadan yeni yöntemler bulmaya devam etmekteler. İşte bu yöntemlerden biri belki de en dehşete düşüreni AAron Leighton adlı yazarın yazmış olduğu Çocuklar’ın Şeytanlar Kitabı. Çocuklar için yazılmış dehşet verici bir kitap. Kitabın sloganı ise daha da tuhaf “Şeytanları çağırmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı”. Çocuklar için komik bir dille yazılmış kitap hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı. Bu videoda sizlere Çocukların şeytanlar kitabının içeriği, yazar ve bu kitabı basan şirket ile ilgili bazı bilgiler vereceğim. Bir yazar neden dünyanın en masum varlıklarına yani çocuklara böyle bir kitap yazmış olabilir. Tüyleriniz diken diken olacak. Başlıyoruz

2019 yılı başlarında Kanada merkezli çizgi roman yayıncılık şirketi Koyama Press tarafından Aaron Leighton imzasıyla  ‘Çocuklar’ın Şeytanlar Kitabı’ (A Children’s Book of Demons) isimli çalışması yayınlandı. Kitabın içeriği tüm dünyada infiale neden oldu. Çünkü bu tehlikeli kitap merkezine çocukları alıyordu. Bu kitaptaki talimatları yapan çocuklar bir daha geri dönülemez bir noktaya sürükleniyordu. Peki ama neden çocuklar

Kitabın içeriğine birazdan değineceğim… Önce bu kitabı basan şirketle ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum. 2007 yılında kurulan Koyama Press, Toronto merkezli küçük bir basın kuruluşu olarak kendini tanıtmakta. Amaçlarının gelişmekte olan sanatçıları tanıtmak ve desteklemek olduğu belirtilmiş. Destekledikleri Projeler çizgi romanlar, grafik çalışmaları, sanat kitapları ve dergiler. Ayrıca Otobiyografiden fotoğrafçılığa, korkudan mizah’a ve daha çok sayıda farklı türü içeren alternatif seçenekler ve çeşitli başlıklarla tanınmakta. Şirket sanatsal faaliyetler ve bu tarz çalışma yapanları desteklediğini belirtse de şirketin kendi yayınladığı grafikler ve destek verdiği sanatçıların çalışmalarında korku ve şeytani öğelere bolca yer verilmiştir.  Yayınlanan bu çalışmaların birçoğu satanizm ile ilişkilendirilecek türden. Kaos, Karmaşa, Bunalım, Cinayet, cinsellik ve aklınıza gelebilecek bir çok kötü türden çalışmalar mevcut. Bu çalışmaların içinde videomuzun konusu olan çocuklar’ın şeytanlar kitabı en tehlikelisi diyebiliriz.  İşte bu çalışmalardan bazı örnekler.

Gelelim yazara. Yazarın ve yayınladığı kitabın bu kadar dikkat çekmesini sağlayan en önemli şey yazarın sanat çevresinde tanınması ve daha önce yaptığı işler. Aaron Leighton, New York Times, Chronicle Books, Harvard Business Review, Target ve Ford gibi çeşitli şirketler için çalışmış bir illüstratördür. Emmy ödüllü animasyon projesi “The Zimmer Twins” in karakter tasarımcısı ve yaratıcı yönetmenliğini yapmıştır. 2005 yılında yaptığı bu çalışma onun tanınması için fazlasıyla yeterli olmuştur. Çalışmalarını çocuk içerikleri üretme üzerine yapan yazar son çalışmalarında içeriklerini biraz daha karanlık hale getirmiştir. Son çıkan kitabı ise bu çalışmanın doruk noktası denilebilecek tehlikeli bir çalışmadır.

Yazarın biyografisine göz attığımız da neden böyle bir çalışma yaptığı şu cümlelerde gizli sanki. Aaron Kanada çayırlarındaki küçük bir kasabada büyürken, şimdi karısı ile birlikte Kanada’nın Toronto kentinde, çok sayıda ruh ve diğer ilginç yaratıklarla beraber yaşıyor. Evet yazarın Biyografisindeki bu ayrıntı yazarın karanlık tarafa geçtiğini gösteriyor. Zaten kitabındaki içerikler yazarın satanizm ile bağlantılı olduğunu teyit eder nitelikte.

Kitaba geçecek olursak; Bu yılın başlarında yayınlanan tuhaf kitap, 5 ila 10 yaş aralığındaki çocukların çizebileceği basitlikte, yazarın deyişine göre komik ifadelerle anlatılmış bir dizi basit sembol kullanarak ‘sözde sorunları’ çözmek için şeytan çağırmayı gösteriyor.

Kitapta çocuklar, akşam yemeğini beğenmediklerinde, gösterilen çizimlerle şeytan çağırarak daha güzel yemekler yiyebileceklerine inandırılıyor. Ya da okula gitmek istemeyen çocuklara, ”Seni hasta etmesi için bir iblis çağır” şeklinde ifade ve semboller yer alıyor.

Söz konusu kitaptaki semboller ile alakalı Uluslararası (şeytan çıkarma )Exorcists Birliği Kitaptaki sembollerin necronomicon adlı büyü kitabından alındığını ve bu sembollerin tamamıyla gerçek olduğunu belirtmiştir. Bu sembolleri çizen çocuğun karşılaşacağı şeytan ile şoka uğrayacağı, benlik algısını yitireceğini ve doğaüstü olaylar olmadan bir şeyin gerçekleşmeyeceğine inanacağı, geri kalan hayatının karanlık tarafa hizmet etmesi sağlanarak şeytana olan bağlılığının artmasının amaçlandığı bildirilmektedir.

Şimdi kitaptaki semboller ile ilgili bilgi verelim. Burada uyarı yapmadan devam etmek istemiyorum. Sembolleri burada flu bir şekilde yayınlama gereği duyuyorum. Söz konusu sembolleri izleyicilerden herhangi birinin çizebileceği endişesi taşıdığımdan böyle bir karar aldım. Anlayışınız için teşekkürler.  Kitap 48 sayfadan oluşuyor ve her bir sayfada ayrı bir sembol ve açıklama yer alıyor.

Bir örnekle açıklayalım.

Corydon komik bir şeytan

Binlerce yıldır var olan her şakayı, dinozor kakasından muz kabuğu kaymalarına kadar her eğlenceli olayı gördü. Aptal şakaları ve komedi becerisi sana en güzel eğlenceyi yaşatabilir, bu yüzden gülmeye ihtiyaç duyarsan, o senin adamın.

Tabii ki, sadece bilmeceler ve şakalarda konuştuğu için corydon ile uğraşmak zor olabilir, şaşırmış veya çok gülmekten konuşamaz.

Merhaba mühür palyaço burnunun rengi gibi parlak kırmızı çizilmelidir – tercihen de kıkırdayarak

Gördüğünüz üzere komik bir anlatımla çocuğun ilgisi çekilmeye çalışılmış ve mührü çizmesi özendirilmiştir. Mühür çizildikten sonra artık çocuğun hayatı tamamen değişecek böylece çocuk büyüdüğünde itaat etmeye hazır hale gelecektir.

HYYPNOS

Çok uykulu hissediyorsun

Bu kelimeleri duyarsanız, muhtemelen hipnozun efendisi olan iblisi çağırdınız. Bu iblis biraz ürkütücü olsa da, çok kullanışlı olabilir.

Yavaş, derin sesi ve dönen gözleriyle, Hipnozlar sizi daha cesur, süper güçlü veya daha akıllı yapacak bir transa sokabilir. Ayrıca başkalarını hipnotize etme ve teklifinizi yapmalarını sağlayabilir.

Bu iblisin kafanın içine girmesine izin vermen biraz garip olabilir, bu yüzden garip rüyalar görebilirsin

Onun uykudan uyanmasını istiyorsan kırmızı renkte çizgileri çiz

DULCİS

Şekeri seviyorsanız, Dulcisi seveceksiniz. Bu iblisin tatlılardan daha fazla hoşlandığı bir şey yok

Aldatıcı bir dokunuşla, sıkıcı, sağlıklı bir yiyeceği bir tabak sevdiğiniz kurabiye veya dondurmaya dönüştürebilirsiniz. Hatta akşam yemeğini beğenmediyseniz bu iblis sizin için kullanışlı olabilir.

Dulcis’in şurupla kaplı olduğunu unutmayın, bu yüzden yapışkan olan her şeyi sevecektir. Ayrıca, tüm bu tatlı şeyler dişlerini kahverengileştirdi, bu yüzden fırçalamasa bile, hala yapmalısın.

Sembol ağız dolusu sakız çiğnerken pamuk şeker gibi pembe renkte çizilmelidir

Uluslararası (şeytan çıkarma )Exorcists Birliği (AIE) Başkanı Peder Francesco Bamonte, ‘Çocukların Şeytanlar Kitabı’nın şeytan çağırmayı sıradan ve tavsiye edilebilir bir hale getirdiğini belirtti.

Kitaba tepki gösteren Bamonte, ”Bir çocuğu iblis çağırmaya davet eden, oynaması için eline bir el bombası vermiş gibidir. Er ya da geç çocuk pimi çekecek ve bomba ellerinde patlayacak.” dedi.

Bamonte’ye göre kitap, çocuklara şeytana ibadet etmeyi diğer inançlara normal bir alternatif gibi sunmaya çalışıyor. Bamonte,”Çocuklara şeytandan yardım isteyin demekle bir suçludan yardım isteyin demek aynı şeydir” ifadesini kullandı.

Kitapla ilgili bilgiler böyleydi. Kitabın içindeki sembollerin alındığı belirtilen necronomicon büyü kitabı ile ilgili kısa bir bilgi verip videoyu sonlandırayım.

Arabın Kitabı, Ölülerin Çağrı Kitabı, Ölü İsimlerin Kitabı, Çıldırtan Kitap gibi farklı isimlerle anılan kitabın insanlara korkunç fikirler aşıladığı, karanlık gerçekleri ile okuyanları deliliğe ve hatta ölüme götürdüğüne inanılıyor.

Abdul alhazred’in, yıllarca çöllerde aranıp, çok eski günlükleri bulması ve delirmesinden sonra kötü ruhlarla karşılaşmasını, insanların yeryüzüne gelmesinden önce yaşanan azothoth dönemini, ruhlar alemiyle nasıl iletişim kurulacağını ve ölülerin nasıl harekete geçirileceğini anlattığı kitap. içinde formüller ve büyüler bulunan bu kitaptaki büyüleri tecrübe eden herkes ya delirmiş, ya ölene kadar susmuş ya da bilinmeyen varlıklar tarafından öldürülmüştür.

Ünlü büyücü Aleister crowley’nin okumuş olduğu, ayrıca Adolf Hitlerin ele geçirmeye çalıştığı söylenen kitaptır. Bilinen tek kopyası British Museum’da korunuyor. Sadece imtiyazlı müşterilere, bodrum katında, uzaktan, cam fanus içindeki bazı sayfaları gösterildiği rivayet edilir. Bundan yıllar önce ”Fenomen” adlı bir dergide Ata NİRUN tarafından özel izinle olduğu belirtilen birkaç sayfasının fotoğrafı yayınlanmıştı. Okuyanların çıldırdığının da altı çizilmişti. Kayıtlara geçmiş 20 nin üzerinde kitabı okuduktan sonra delirmiş ya da hipnoz halinde kişiler bulunmaktadır!!

 Bir sonraki video da görüşmek dileğiyle…


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win

0 Comments

Send this to a friend